Konferencja KKNM2012 oraz seminarium CePT

W dniach od 4 do 6 lipca 2012, w IPPT PAN w Warszawie, odbyła się trzecia krajowa konferencja poświęcona zagadnieniom nano i mikrotechnologii KKNM2012. Szczegółowy program i lista uczestników tego wydarzenia dostępne są na stronie http://fluid.ippt.pan.pl/KKNM12/.

Ostatniego dnia, po zakończeniu konferencji KKNM2012, także w IPPT PAN, odbyło się dodatkowo seminarium Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT) "Nano-biomateriały oraz Modelowanie i Obrazowanie w Biomechanice". Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć pod adresem http://cept.ippt.pan.pl/cept-konferencje.html.


Przeczytaj informacje archiwalne.

Jubileuszowa Konferencja Neurochemiczna w IMDiK PAN

IMDiK

Molekularne podstawy patologii i terapii schorzeń neurologicznych, to tytuł Międzynarodowego Sympozjum , organizowanego już po raz dziesiąty przez Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN.
W dniach 25-26 listopada 2010 r. , wykłady najwybitniejszych przedstawicieli polskich i zagranicznych w zakresie neurobiologii, neurochemii doświadczalnej i klinicznej wysłuchają reprezentanci wszystkich specjalistycznych ośrodków w Polsce.

Szczegóły na: www.sympozjum2010.info

Sympozjum w ramach 11th Meeting of the ESC

MIBMIK
IBD

"Wapń a ekspresja genów w trakcie różnicowania" – to tytuł sympozjum, które odbędzie się 8 września, w Warszawie, w trakcie  "11th Meeting of the European Calcium Society". Współorganizatorami są: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej oraz Instytut Biologii Doświadczalnej PAN. Wśród wykładowców są m.in.: prof. Douglas Black (USA), prof. Jose Naranjo (Hiszpania) i dr Catherine Leclerc (Francja)

Więcej informacji na: http://cytobiologia.nencki.gov.pl , www.esc2010.eu

Akustyczne wydarzenie w IPPT PAN

LogoZakład Ultradżwięków IPPT PAN zaprasza do udziału w 31th International Acoustical Imaging Symposium, które odbędzie się w Warszawie, w dniach 10-13 kwietnia 2011 roku.
W trakcie sympozjum zostaną podjęte tematy obejmujące zagadnienia dotyczące m.in. zastosowania nowych metod w ultrasonografii czy  biologicznego i medycznego obrazowania.

Więcej szczegółów nt. konferencji i uczestnictwa tutaj

Zwierzęta laboratoryjne- wczoraj, dziś i jutro

IMDiK

Komisja Biologii Zwierząt Doświadczalnych PAN, z okazji 50-lecia istnienia, organizuje konferencję naukowo-szkoleniową pt.” Zwierzęta laboratoryjne - wczoraj,dziś i jutro”. Współorganizatorem spotkania, które odbędzie się w dniach 9-10 września 2010r., w Centrum Szkoleniowym Falenty , jest Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN

Więcej informacji na : http://www.konferencjafalenty.pl

11 Spotkanie Europejskiego Towarzystwa Wapniowego

W dniach 6-9 września 2010 r., w Warszawie, odbędzie się XI Zjazd Europejskiego Towarzystwa Wapniowego (European Calcium Society – ECS), poświęcony różnym aspektom biologicznej i patologicznej roli Wapnia i Białek Wiążących Wapń.

European Calcium SocietyOrganizatorami spotkania w Polsce są: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej, Instytut Biologii Doświadczalnej im.M.Nenckiego PAN, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Więcej informacji: www.ecs2010.eu

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NT. LAMINOPATII w IMDiK PAN

IMDIK

Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN oraz Zespół Patologii
Nerwowo-Mięśniowej Komitetu Nauk Neurologicznych PAN zapraszają
w dniach 29-30 listopada 2012 r.
do udziału w konferencji
ADVANCES IN BASIC AND CLINICAL RESEARCH IN LAMINOPATHIES,
w której uczestnictwo zapowiedziało wielu ekspertów z kraju i zagranicy.

 

Szczegółowe informacje: http://www.imdik.pan.pl/pl/